Šis raksts ir turpinājums atziņām no Vsevoloda Tatarinova praktiskā treniņa “Kontrolējamas nākotnes izveidošanas tehnoloģija”

Iepriekšējo rakstu beidzu ar to, ka mums pašiem jāuzņemas atbildība par visu, kas ar mums dzīvē notiek un katram ir iespējas uzlabot savas dzīves kvalitāti un ienākumus, ja vien  cilvēks

-          saprot, ka pašam jāuzņemas atbildība par savu dzīvi un visu, kas tajā notiek

-          skaidri zina, ko viņš vēlās (vienkāršs īstenības tests – trīs reizes sev pajautāt, kāpēc man tas ir nepieciešams)

-          ir pieņēmis lēmumu mainīties un ir tam pietiekama motivācija

-          Ir nepieciešamā apzinātība un ir tehnoloģija, kura palīdz mainīties.

Klupšanas akmens vairumam cilvēku ir tas, ka pārmaiņu īstenošana var notikt tikai izejot no savas komforta zonas.... Kā nākamo varētu minēt neatbilstošas gaidas, jo  - pat ja esmu izkāpis no ierastā, tas nenozīmē, ka ir garantēti un tūlītēji panākumi. Ir jāpiepūlas, parasti jāpiedzīvo virkne neveiksmju un atkārtotu mēģinājumu, iekams parādās pamanāmi rezultāti. Un tam parasti pietrūkst uzņēmības un motivācijas, reizēm – ticības sev un savām spējām. Žēlums pret sevi (ai, kā man jāpiepūlas) un īslaicīgās grūtības nobremzē iesākto ceļā uz labklājību ilgtermiņā.

5 sasniegumu komponenti

1)      Samaksāt atbilstošu cenu

Vairumam cilvēku ir tieksme visu iegūt “pa lēto”, nokaulēt piedāvāto cenu un justies ieguvējiem no tā. Īstenībā, ja skatāmies “lielo bildi”, cilvēki apzog paši sevi, jo nesaprot, ka patiesas pārmaiņas nevar notikt, ja mēs nesamaksājam atbilstošu cenu. Pie kam, jo augstāka mums šī cena ir, jo iegūtais ir vērtīgāks! Un tas ir par visu, ne tikai to, ko pērk par naudu. Maksājam mēs arī ar savu dzīves laiku un  psihoemocionālo enerģiju, šie 3 arī ir mūsu resursi dzīves kvalitātes mainīšanai.

Tātad – vai tiešām esmu gatavs samaksāt atbilstošu (savā izpratnē – lielu!) cenu par to, ko vēlos sasniegt? Vai esmu gatavs atteikties no ierastā? Lai iegūtu to, kā man nav, ir jāmaksā! Iedrošināšanai pateikšu, ka VISU dzīvē var sasniegt, atvēlot atbilstošu savu dzīves laiku un psihoemocionālo enerģiju.

2)      Vide

Vide ietekmē mūsu uzmanību un ar to arī rezultātus. Tas nozīmē, ka noteiktā vidē tikai noteiktus rezultātus var sasniegt. Ja apkārtējie mums nepārtraukti zūdās par klizmām, vaino visus, izņemot sevi, par neizdevušos dzīvi, vēlamies vai nē – tas ietekmē arī mūsu noskaņu un attieksmi. Darbs, mājas (parasti – noguruši, atslodzei – TV), darbs, mājas, darbs, mājas – ir jābūt kaut kam, lai izrautos no šī skrējiena. Ja vēlamies, lai izdodas izrauties, mums jābūt “veiksminieku” paziņu lokā. Tas tik raksturīgi, ka cilvēks, kurš neko nav sasniedzis, var viegli nokritizēt centienus apmeklēt kursus, izaugsmes programmas – autoritatīvi paziņojot, ka tas ir fufelis, ākstīšanās, lai arī pats neko tādu nav apmeklējis.

3)      Mentors

Visu var sasniegt saviem spēkiem, jautājums ir – cik laika tas prasīs? Vai mums pietiks sava dzīves laika, lai īstenotu ieceres, izrautos no “žurku skrējiena”? Mentors jau ir samaksājis par savu daudzgadīgo pieredzi un tā palīdz nesalīdzināmi ātrāk sasniegt nepieciešamos rezultātus. Daži ieteikumi mentora izvēlei:

o   Vai viņam ir audzēkņi, kuru rezultāti parāda izvēlēto metožu efektivitāti?

o   Vai sakrīt vērtības un pasaules uzskats?

4)      Metoram ir pārbaudīta un efektīva metodika

5)      Ieguldīts nepieciešamais laiks

Ir jābūt pacietīgam  - pamānāmi rezultāti nerodas uzreiz! Kad iesējam sēklas, neejam taču pēc nedēļas ievākt ražu, vai ne?

 

Šoreiz viss, pēc dažām dienām būs turpinājums par to, kā labāk izprast sevi un kā plānot savu dzīvi.